9 – 10 січня за ініціативи ради студентів для слухачів 1 – 6 курсів усіх факультетів університету відбувся тренінг з домедичної допомоги при травмах.

Тренерами заходу стали британські парамедики, які співпрацюють з благодійною організацією Uk-Med, що спеціалізується на наданні невідкладної медичної допомоги постраждалим від конфліктів, пандемій, стихійних лих.

За два дні підготовку пройшли понад 40 студентів. Навчання проводилося за протоколом МАРСН – алгоритм дій та надання домедичної допомоги в бойових умовах. Серед питань, які розглядалися, були:

• зупинка кровотечі;
  • перевірка системи дихання;
  • пневмоторакс;
  • внутрішні кровотечі.

Учасники тренінгу, прослухавши теоретичний матеріал, відпрацьовували на практиці навички зупинки інтенсивної кровотечі. Студенти самостійно і в парах вчилися накладати турнікети, працювати з імпровізованими турнікетами.