11 травня 2023 року кафедри терапевтичної стоматології, ортопедичної стоматології та хірургічної стоматології, імплантології та пародонтології провели наукове засідання стоматологічної секції в межах ХХІІІ конференції студентів та молодих вчених «Новини й перспективи медичної науки» в режимі онлайн.

Засідання відкрив декан стоматологічного факультету Дмитро Чернов. У роботі взяли участь понад 50 учасників: студенти 3-5 курсів стоматологічного факультету, лікарі-інтерни, викладачі. Гуртківці представили 6 доповідей.

Нинішній рік на стоматологічному факультеті знаменують визначні ювілейні дати: 60-та річниця існування стоматологічного факультету нашого університету, 100-річчя з дня народження одного з фундаторів стоматологічного факультету і кафедри терапевтичної стоматології – професора Г. І. Сироти, 85-річний ювілей організатора кафедри стоматології дитячого віку Є. Н. Дичка. Отже, студенти підготували тематичні доповіді: «Життєвий та науковий шлях професора Григорія Іларіоновича Сироти» (Олександр Привал, 3 курс) та «Наукові надбання професора Г. І. Сироти» (Анастасія Семенова, 3 курс), виконані під науковим керівництвом професора А. В. Самойленко, доцента О. Д. Салюк).

Актуальним питанням ортопедичної стоматології були присвячені 2 доповіді: лікаря-інтерна Анастасії Дідур «Порівняльна характеристика конструкційних елементів незнімних ортопедичних конструкцій та вплив на мікробіоценоз протезного ложа» (науковий керівник – асистент О. А. Кривчук) та студентки 4 курсу Ганни Котелевської «Визначення точності фіксації центрального співвідношення щелеп залежно від способу реєстрації» (науковий керівник – доцент Р. А. Котелевський).

В останні десятиріччя стоматологія стрімко розвивається. Лікарю необхідно встигати за оновленням медичної інформації. Це спонукало студентку 4 курсу Ксенію Третяк опрацювати тему та підготувати доповідь «Сучасний погляд на адгезивні системи» (науковий керівник – професор А. В. Самойленко).

З огляду на буремні події, які відбуваються на території нашої країни, особливо гостро постає проблема травматичної хвороби. Зазвичай невідповідність зовнішнього вигляду пацієнта і серйозності травми вимагає правильної тактики лікаря. У своїй доповіді студент 5 курсу Ілля Тараненко «Травматична хвороба: сучасне уявлення в щелепно-лицевій хірургії» (науковий керівник – доцент Т. О. Кучеренко) детально, використовуючи реальні приклади, зупинився на цій проблемі та шляхах подолання її важких наслідків й ускладнень.

Гуртківці-доповідачі продемонстрували високий рівень виконання як теоретичних, так і експериментальних досліджень, оформлення ілюстративного матеріалу в презентаціях. Усі без винятку доповіді були високо оцінені за чіткий аналіз отриманих результатів, ретельність підібраного матеріалу, наполегливість у досягненні мети. Присутні схвально схарактеризували проведену конференцію й висловили бажання продовжувати незабаром аналогічний захід.