17 – 18 травня 2023 року пройшла традиційна щорічна міжнародна науково-практична конференція «Актуальні питання внутрішньої медицини». Формат зустрічі створює можливості для обміну досвідом з провідними фахівцями-науковцями та професійного самовдосконалення в медичній галузі згідно з напрямом спеціалізації, а також для перейняття особливостей багаторічної роботи наших міжнародних колег.

Секцію «Актуальних питань пульмонології» відкрила академік НАМН України, професор Перцева Т.О. Тематика її доповіді висвітлювала ключові зміни в GOLD-2023 стосовно нового погляду на ведення пацієнта з ХОЗЛ. Сучасні погляди на харчову непереносність були розглянуті професором Дитятковською Є.М. Актуальність розвитку пульмонологічного напряму у своїх доповідях представили професор Конопкіна Л.І., професор Островський М.М., доцент Кірєєва Т.В., доцент Мироненко О.В. та ін.

Особливістю цьогорічної конференції було проведення секції «Сучасні горизонти внутрішньої медицини», що реалізована в рамках міжнародної університетської ініціативи. Свій досвід та реальні клінічні ситуації в рамках ініціативи в доповіді «Зниження факторів кардіоваскулярного ризику» представив професор Джейкоб Джорд  - завідувач кафедри серцево-судинної медицини та терапії медичної школи Університету Данді (Шотландія), національний клінічний керівник Шотландського лікарського консорціуму, старший експерт NICE Scientific Advice (Данді, Велика Британія), запрошений професор ДДМУ (Україна). Відмінності в європейській замісній нирковій терапії: дослідження з реєстру ERA обговорила зі слухачами Віанда Стел, PhD, керуючий директор ERA Registry (Амстердам, Нідерланди). Оновлення останніх рекомендацій щодо лікування остеоартриту були представлені у доповіді професора Олів’є Брюєра, експерта ВООЗ, генерального секретара ESCEO, кафедри громадської охорони здоров'я, епідеміології та економіки охорони здоров'я, університету Льєжа (Бельгія), запрошеного професора ДДМУ. Професор Джустіно Варрассі, президент Фонду Паоло Прокаччу (Рим, Італія) представив дані щодо хронічного болю, профілактики хронізації гострого болю. Актуальну тематику безсимптомного стенозу сонної артерії, питання діагностики та лікування у своїй доповіді представив Артурас Мацкявичюс, президент Литовського товариства судинної хірургії, Республіканської університетської лікарні Вільнюса, Центру нервово-судинної хірургії (Литва).

За тематикою сучасної гастроентерології в рамках конференції свій досвід представили професор Степанов Ю.М., професор Філіппова О.Ю. та професор Скрипнік І.М. Актуальність тематики персоніфікованого підходу у внутрішній медицині та питання коморбідності висвітили у доповідях професор Курята О.В., професор Труханов Є.О., професор Разумний Р.В., професор Родіонова В.В., професор Ханюков О.О., професор Коваль О.А., професор Лашкул Д.А., професор Борисова І.С., професор Височина І.Л. та ін.

Плідна співпраця з фахівцями в галузі медицини, які стають спікерами конференції та розкривають актуальність внутрішньої медицини, створює можливості для передачі власного клінічного досвіду, стає фундаментом для об’єднання зусиль щодо подальшого розвитку системи громадського здоров’я, подовження життя кожного окремого пацієнта та невпинного руху вперед.

Дякуємо колегам за співпрацю, за можливість підвищення кваліфікаційних можливостей.

Працюємо на благо рідної України!