• slide08
  • slide02
  • slide04
  • slide05
  • slide06

Георгій Петрович Стасевич – акушер-гінеколог, доктор медичних наук, професор завідувач кафедри акушерства і гінекології лікувального факультету з 1973 по 1980 рр.

Георгій Петрович – випускник ДМІ 1947 року. Після закінчення інституту чотири роки працював у Софіївському районі Дніпропетровської області лікарем гінекологом, головним лікарем лікарні та завідувачем райздороввідділу.

портрет професора Стасевича Г.П.З 1951 р. його професійне життя пов’язано з alma mater. У 1955 р. під керівництвом завідувача кафедри професора Якова Васильовича Куколева підготував та захистив кандидатську дисертацію «К вопросу об артериальном кровоснабжении придатков матки», а у 1973 р. під керівництвом проф. Олександра Семеновича Єгорова – докторську дисертацію «Состояние сердечно-сосудистой системы и аппарата внешнего дыхания у беременных с артериальной дистонией».

Цього ж, 1973 року, професор Стасевич приймає завідування кафедрою акушерства та гінекології педіатричного та санітарно-гігієнічного факультетів на базі 9-ї лікарні.

При Г. П. Стасевичі у 1973-1976 рр. на кафедрі засвоєна та застосовується методика визначення статі плоду під час вагітності, методика пневмоперітоніума для діагностики гінекологічних захворювань, кріотерапія при лікуванні жінок з матковими кровотечами і фіброміомами, абдомінальна вакуум-декомпресія при лікуванні жіночого безпліддя та запальних процесів геніталій. Був організований кабінет функціональної діагностики у пологовому будинку та фізіотерапевтичний кабінет у гінекологічному відділенні № 2. На базі пологового будинку та відділення патології вагітності 9-ї міської лікарні організований центр серцево-судинної патології, впроваджені нові методи знеболювання пологів та боротьба з асфіксією новонароджених.

Під керівництвом Г. В. Стасевича кафедра працювала у науковому напрямку – діагностика, профілактика, терапія серцевої недостатності та ведення вагітних, пологів і післяпологового періоду у жінок з вадами серця. Професор Г. П. Стасевич є автором 50 наукових праць.

Учасник Великої Вітчизняної війни, нагороджений сімома бойовими орденами та медалями.

Георгія Петровича, згадують як гарну людину та відповідального і самовідданого лікаря. Династію лікарів акушерів-гінекологів продовжує його син – Юрій Георгійович Стасевич та онук – Дмитро Володимирович Мовлик, теж вихованці Дніпропетровського медичного інституту.

На кафедрі акушерства та гінекології зберігається і примножується творча спадщина професора Георгія Петровича Стасевича. Сформована потужна наукова школа фахівців, дослідження яких обговорюється на щорічних всеукраїнських і міжнародних конференціях. Методики визначення статі плоду, діагностики гінекологічних захворювань започатковані Г. П. Стасевичем склали основу досліджень на сучасному обладнанні і за новими технологіями. Ім’я вченого назавжди вписано в історію кафедри.