Шлях мужності, відваги і героїзму
Інфекціоніст, доктор медичних наук, професор. У 1919 році закінчила Харківський медичний інститут. Працювала дільничним лікарем, а з 1921 року - лікарем 1-ї інфекційної лікарні м. Дніпропетровська. З 1934 року працювала асистентом кафедри інфекційних хвороб ДМІ. З 1937 до 1941 р. очолювала кафедру інфекційних хвороб ДМІ. У 1940 році захистила дисертацію “Про епідемічний паротит і нейротропності його вірусу”; у цьому монографічному дослідженні вперше висвітлювались питання паротиту як інфекції, що пошкоджує не тільки слинні залози, а й центральну нервову систему.
Роки німецької окупації перервали педагогічну діяльність Євгенії Георгіївни. Працюючи у Дніпропетровську на посаді начмеда інфекційної лікарні, вона організувала і керувала підпільною групою медичних працівників на базі інфекційної лікарні. Група організовувала втечі військовополонених, які перебували на лікуванні у інфекційній лікарні. Усього група звільнила понад 800 осіб: командирів, політпрацівників і рядових бійців.
Крім того, вона надала медичну допомогу 5 тисячам тяжкохворих радянських військовополонених. У книзі П. Решива “Герої підпілля” написано: "..підпільники, самі люди великої відваги, захоплювались мужністю свого керівника - Є. Г. Попкової". У 1943 р. Є. Г. Попкова була заарештована, проте їй вдалося втекти. Після визволення Дніпропетровська від німецьких загарбників вона продовжує роботу в інфекційній лікарні Дніпропетровська на посаді начмеда.
У 1950 р. вона стає першою завідувачкою заснованої у 1948 р. кафедри дитячих інфекційних хвороб ДМІ, якою керувала до 1956 р. Науковий напрям кафедри - вивчення патогенезу інфекційних захворювань.
Є. Г. Попкова - автор понад 100 наукових праць, 4 монографій. Під її керівництвом захищено 2 кандидатські дисертації. Нагороджена орденами і медалями.
У серпні 1956 р. наказом МОЗ УРСР була переведена до створеного Запорізького медичного інституту удосконалення лікарів (ЗМАПО) на посаду завідувачки кафедри інфекційних хвороб, а у 1966 р. їй присвоєно звання професора.
Пам'ять про героїчного лікаря, вченого і педагога дбайливо зберігають нащадки. У 1975 р. інфекційній лікарні м. Дніпропетровська присвоєно ім’я професора Євгенії Георгіївни Попкової та відкрито меморіал. В музеї історії академії ім. проф. І. І. Крижанівської зберігаються матеріали та створена експозиція, присвячена героїчному лікарю, педагогу і вченому Є. Г. Попковій. Протягом 40 років поспіль проводяться спартакіади професорсько-викладацького складу академії імені професора Є. Г. Попкової.