САГРЕДО Микола Петрович (1881-1923) - патологоанатом, доктор медичних наук, професор. Микола Петрович закінчив гімназію та з 1901 по 1905 рр. навчався у Військово-медичній академії. Після перерви в навчанні з 1907 р. продовжував отримувати медичну освіту у Женевському університеті. У 1911 році в інституті патології ім. професора Асканазі розпочав нелегкий шлях академічної роботи - спочатку в якості асистента-волонтера, згодом - штатного співробітника. З 1913 р. Микола Петрович обіймав посаду першого асистента та почав виконання своїх перших наукових досліджень. Через три роки (1916 р.) захистив докторську дисертацію і незабаром повернувся на батьківщину.
У 1917 році Микола Петрович Сагредо склав державний іспит у Харківському медичному університеті, після чого отримав запрошення від С. М. Салтикова: обійняти у 1918 р. посаду завідувача кафедри патологічної анатомії в Катеринославському університеті. З 1918 до 1920 р. Микола Петрович очолював кафедру патологічної анатомії медичного факультету Катеринославського університету та одночасно був проректором університету, а з 1920 до 1923 р. - після відокремлення в самостійний заклад - очолив кафедру Катеринославського медичного інституту. За роки завідування М. П. Сагредо, як талановитий прозектор та прекрасний педагог, створив унікальний музей макроскопічних препаратів, наукову бібліотеку та оснастив кафедру навчальним обладнанням.
Микола Петрович мав досить активну громадську позицію. У 1919 р. його обрали заступником голови університетської ради. Він організував товариство молодих викладачів та виступав у ролі головуючого - ще до обрання його професором. З 1919 р. перебував в кількох відповідальних відрядженнях у Києві, Москві, Харкові, а також брав участь практично в усіх комісіях, які утворювалися факультетом із всіх питань академічного життя. Важливо зазначити, що Микола Петрович був одним з активних організаторів наукового медичного товариства, яке об’єднало міських лікарів та академічних працівників, і був його незмінним секретарем.
Його відомі наукові праці стосувались гельмінтологічних досліджень: Микола Петрович у "Вірховському архіві" описав перший і єдиний на той час у світовій літературі випадок дентикулатної пентастоми в легенях людини.
Багаторічною незмінною традицією кафедри патологічної анатомії і судової медицини залишається дбайливе ставлення до своєї історії, повага і шана до засновників та вчителів. В пріоритеті залишається розвиток матеріально-технічної бази навчального процесу і науки. Свідчення тому - унікальний музей макроскопічних препаратів, створений руками багатьох поколінь викладачів, забезпечення навчального процесу сучасними мікроскопами та комплектами мікропрепаратів, створення наукової морфологічної лабораторії світового рівня. Справу Сагредо Миколи Петровича продовжують його нащадки впродовж цілого століття.