• slide08
  • slide02
  • slide04
  • slide05
  • slide06

Білий І.С. - хірург, доктор медичних наук, професор. В 1957 році закінчив з відзнакою Дніпропетровський медичний інститут і зарахований до аспірантури по кафедрі госпітальної хірургії 2. У 1963 році захистив кандидатську дисертацію «Потенційний наркоз в умовах клініки та експерименту», а у 1967 році – докторську «Спайкова хвороба». З 1972 до 1983 року – завідувач кафедри загальної хірургії педіатричного і санітарно-гігієнічного факультетів.

Науковий напрям – невідкладна хірургія органів черевної порожнини.

Автор понад 300 наукових праць, у тому числі 13 монографій.

Лауреат Державної премії УРСР у галузі науки і техніки (1989), заслужений працівник вищої школи УРСР, член вченої ради інституту. Нагороджений срібною медаллю ВДНГ УРСР знаком «Відмінник охорони здоров’я».

Він залишив після себе потужну наукову спадщину, багато корисних ідей і методів лікування, зокрема ускладненої виразкової хвороби, гострого панкреатиту, гострої кишкової непрохідності. З великою теплотою його згадують колишні хворі, які пам’ятають свого хірурга, який подарував їм життя.


Справу вчителя продовжують його учні, сучасні професори нашого медичного університету В. І. Десятерик, С. О. Мунтян та інші. Багато колишніх студентів і лікарів, які навчалися фаху в Івана Степановича, зараз успішні досвідчені хірурги, завідувачі відділень, керівники медичних закладів.

Колектив кафедри загальної хірургії і лікарні клінічної швидкої допомоги згадують професора Білого Івана Степановича як лікаря, відомого вченого і організатора, як комунікабельну людину. Користуються у свій роботі його монографіями, методичними рекомендаціями, підручниками, та настановами. Послідовники Івана Степановича передають його ідеї і впроваджують в життя і практичну роботу, зокрема методи профілактики спайкової непрохідності кишківника, спосіб висічення перфоративної виразки, спосіб дренування черевної порожнини при гострому панкреатиті. Здобутки відомого вченого і лікаря продовжують слугувати сучасній медицині.