• slide08
  • slide02
  • slide04
  • slide05
  • slide06

У 1931 році закінчила Дніпропетровський медичний інститут. З 1937 року розпочала трудову діяльність на кафедрі мікробіології.

У 1940 році захистила кандидатську дисертацію «Некоторые наблюдения над феноменом Шварцмана»

Зоя Андріївна видавала молодим людям довідки про хворобу на туберкульоз, тиф, чим врятувала від роботи у Німеччині 548 юнаків та дівчат; у своїй квартирі переховувала радистку розвідгрупи Українського штабу партизанського руху. Потім була начальником лабораторії санепідзагону.

З 1946 по 1950 рік очолювала профспілку медичного інституту зробила вагомий внесок для післявоєнного відродження профспілкової організації.

У 1950-1953 рр. обіймала посаду декана санітарно-гігієнічного факультету ДМІ.

Напрямок наукової роботи кафедри – вивчення продуцентів антибіотиків. З цієї наукової теми у 1959 році вона успішно захищає докторську дисертацію «Стимулирующее действие холода на антагонистическую активность продукции антибиотического вещества».

Кафедра була базовою для удосконалення практикуючих лікарів міста та області з лабораторної діагностики інфекційних захворювань, таких, як дифтерія, висипний тиф, кишкові інфекції. З. А. Сотська читала лекції лікарям-епідеміологам, інфекціоністам, бактеріологам. Консультувала з цих питань лабораторії міських та районних СЕС, лікувальні заклади.

Професор Сотська З.А. – автор понад 60 наукових робіт. Підготувала 5 кандидатів та двох докторів наук.

Багато років Зоя Андріївна очолювала кафедру мікробіології Запорізького інституту удосконалення лікарів. Після його реорганізації повернулася до рідного ДМІ, працювала професором кафедри.

Зоя Андріївна завжди займала активну громадську позицію, приймала участь у роботі ради ветеранів, проводила зустрічі зі студентами, учасниця всіх урочистих заходів навчального закладу. Удостоєна багатьох урядових нагород за працю у воєнні та мирні часи.

Нагороджена Орденом Вітчизняної війни II ступеня, 9 медалями, серед них 5 – фронтових.

Все життя професора Зої Андріївни Сотської – еталон високого професійного обов’язку, відданості своїй країні, інституту, обраній раз і назавжди професії лікаря-бактеріолога.