• slide08
  • slide02
  • slide04
  • slide05
  • slide06

Відомий вчений-стоматолог, педагог вищої медичної школи, талановитий лікар, доктор медичних наук, професор Г. І. Сирота народився 18 листопада 1923 року в невеличкому селі Вовчанського району Харківської області в сім'ї селян.

Навчався в місцевій середній школі. Під час Другої Світової був демобілізований в ряди Червоної Армії, служив в артилерійському полку. На початку 1945 року отримав тяжке поранення в голову та контузію. Після лікування в шпиталі вирішив вступити до медичного інституту.

Після війни Г. І. Сирота став студентом Харківського медичного стоматологічного інституту, який дещо раніше закінчив його старший брат. Після успішного завершення навчання талановитого випускника прийняли на роботу викладачем кафедри терапевтичної стоматології рідного медичного закладу. Тут він набув досвід педагога, захистив кандидатську дисертацію та отримав вчене звання доцента.

1965 року, після організації стоматологічного факультету в Дніпропетровському медичному інституті, Григорій Іларіонович Сирота стає завідувачем кафедри терапевтичної стоматології та співорганізатором факультету разом з професором Є. С. Малевичем (хірургічна стоматологія) та доцентом В. П. Панчохою (ортопедична стоматологія). Його захопила наукова, педагогічна і лікарська робота в нашому медичному виші. Творче натхнення дозволило доценту Сироті підготувати й успішно захистити докторську дисертацію з актуальних науково-практичних питань стоматології та отримати звання професора.

За роки роботи Григорій Іларіонович підготував 5 докторів медичних наук і близько 30 кандидатів. Під його керівництвом була створена наукова школа стоматології в Придніпровському регіоні, відома далеко за його межами.

Стрімко пролетіли роки невтомної лікарської й наукової праці. 13 грудня 2000 року Григорій Іларіонович Сирота пішов з життя у віці 77 років.

У рік 100-річчя від дня народження професора учні з вдячністю згадують свого Вчителя – добру й талановиту людину, яка відкрила для них шлях до благородної лікарської справи й сама присвятила їй життя.