Меню
  • Увага
  • ДМА

Фотографія Філатової К.Д.Філатова К.Д. випускниця Ленінградського державного університету. У 1936 р. захистила кандидатську дисертацію «Ендокринні фактори колострума». Працювала на кафедрі анатомії у Харківському стоматологічному інституті, де досліджували за макромікроскопічними методиками щільні сполучнотканнині структури. В подальшому працювала  на кафедрі нормальної анатомії  Харківського медичного інституту, де під керівництвом академіка В. П. Воробйова досліджувала скелет трахео-бронхіальної системи людини і деяких тварин.

У роки Другої світової війни, працюючи асистентом кафедри нормальної анатомії Архангельського медичного інституту і будучи вже кандидатом біологічних наук, К. Д. Філатова закінчує другий виш – Архангельський медичний інститут. У 1944 р. за доручення МОЗ УРСР вона організовує кафедру нормальної анатомії у Чернівецькому медичному інституті. Протягом 19 років К.Д. Філатова завідувала цією кафедрою і проводила велику організаційну і науково-дослідну роботу.

У 1952 р. Ксенія Дмитрівна Філатова захищає дисертацію «Скелет трахео-бронхіальної системи людини та деяких тварин», а у 1953 р. їй було присвоєно вчене звання професора. Цього ж року Ксенію Дмитрівну обирають завідувачкою кафедри нормальної анатомії Дніпропетровського медичного інституту.

Детальніше...

Фотографія Гнілорибова Т.Є.Гнілорибов Т.Є. народився 15 травня 1901 р. у сім’ї донських козаків. У 1925 р. закінчив медичний факультет Ростовського медичного університету. З 1925 до 1934 р. працював ургентним хірургом Ростовської лікарні невідкладної допомоги, виконуючи також обов’язки позаштатного асистента факультетської хірургічної клініки професора М.А. Богомаза. У 1935 р. стає штатним асистентом клініки М.А. Богомаза. У 1937 р. видає друком у Ростовському видавництві монографію «Сегментарна остеотомія за Богомазом», яку невдовзі захищає як кандидатську дисертацію, після чого обирається на посаду доцента.

У 1940 р. він видає другу книгу «Трофічні виразки нижніх кінцівок і їх лікування» і в тому ж році захищає її як докторську дисертацію у Харківському медичному інституті. У 1941 р. його було призначено головним хірургом санітарного управління військової бази госпіталів, розташованих на курортах Північного Кавказу.

У 1945 р. наказом МОЗ України його направлено на посаду завідувача кафедри госпітальної хірургії Дніпропетровського медичного інституту. Він обіймав також посаду  декана лікувального факультету.

Головні науково-практичні напрямки в роботі Тимофія Єремійовича:

Детальніше...

Фотографія Деміховського Ю.І.Мікробіолог, доктор медичних наук, професор. У 1920 – х рр. працював відповідальним секретарем катеринославської газети «Грядущая смена» та її літературного додатка «Молодая кузня». Юхим Ілліч писав вірші під псевдонімом Гордій Немілов, був учасником 1-го Всеросійського з’їзду письменників і поетів. У 1924 р. закінчив Дніпропетровський медичний інститут.

З 1935-1938 рр. – асистент кафедри мікробіології Першого Московського медичного інституту. У 1936 р. захистив кандидатську дисертацію «Кишковий бактеріофаг на окремих ділянках біологічного очищення стічних вод». У 1938 р. призначений на посаду завідувача кафедри мікробіології Казахського медичного інституту, де працював до листопада 1947 р.
У 1940 р. Ю. І. Деміховський очолив експедицію у вогнище дизентерії, що спалахнула у районі Уш-Тобе. Матеріали з розшифровки спалаху лягли в основу докторської дисертації «Питання біології ешеріхій у зв’язку з проблемою етілогії гемоколітів».

З 1947 по 1972 р. завідував кафедрою мікробіології ДМІ. Під його керівництвом розгорнулася наукова робота щодо пошуків нових продуцентів антибіотиків. Активно вивчаються аерококи – продуценти перекису водню, представники нормальної мікробіоти людини і тварин.

Детальніше...