Меню
  • ДМА

smolyanskiyБорис Леонідович Смолянський – терапевт, доктор медичних наук, професор.

Народився в 1931 році. У 1957 році закінчив Ленінградський санітарно-гігієнічний медичний інститут.

У 1963 році захистив кандидатську дисертацію «Функціональний стан кори надниркових залоз у зв’язку з процесами старіння та впливом аскорбінової кислоти», у 1971 році – докторську «Функціональні й морфологічні особливості кишківника в зв’язку з процесами старіння та впливом характеру харчування». Працював доцентом кафедри гігієни харчування Ленінградського санітарно-гігієнічного інституту.

З 1975 до 1997 року Смолянський завідував кафедрою гігієни харчування і клінічної дієтології Дніпропетровського медичного інституту. У 1978 році був організований цикл факультету удосконалення лікарів з гігієни харчування і кафедра стає навчально-методичним центром з питань гігієни харчування та клінічної дієтології. За завданням МОЗ України у 1984 році тут відкрито курс підвищення кваліфікації з клінічної дієтології.

Детальніше...

ParankoМММикола Михайлович Паранько - гігієніст, доктор медичних наук, професор.

У 1952 році закінчив Дніпропетровську фельдшерсько-акушерську школу і до 1960 році працював фельдшером у західних районах України.

У 1960 році закінчив санітарно-гігієнічний факультет Дніпропетровського медичного інституту з відзнакою.

З 1960 до 1974 рр. працював у Криворізькому науково-дослідному інституті гігієни праці та професійних захворювань, у якому пройшов шлях від молодшого наукового співробітника до керівника гігієнічного відділу інституту. У 1965 році захистив кандидатську дисертацію «Гігієнічна оцінка ручних пневматичних перфораторів та засобів, що зменшують шкідливу дію вібрації і шуму на організм бурильника», у 1972 році – докторську «Гігієнічна характеристика вібрації в гірничорудній промисловості та роль супровідних факторів виробничого середовища в розвитку вібраційної хвороби».

З 1974 до 1997 року - завідувач кафедри загальної гігієни, екології з курсом гігієни дітей і підлітків, з 1998 року – професор кафедри.

Микола Михайлович багато уваги приділяв навчальному процесу. З метою наближення допоміжних матеріалів до нових навчальних програм на кафедрі було створено навчальні посібники «Гігієна лікувальних закладів», «Шум, вібрація, інфра- та ультразвук». Видано повний курс лекцій «Гігієна».

Детальніше...

Володимир Григорович Харченко - хірург, доктор медичних наук, професор.

Народився в 1931 році.

У 1957 році закінчив військо-морський медичний факультет військо-медичної академії імені С.М. Кірова в місті Ленінграді.

З 1957 до 1961 року служив лікарем підводного човна Камчатської флотилії.

У 1961-1962 роках працював ординатором хірургічного відділення Центральної районної лікарні м. Шполи Черкаської області.

З 1962 до 1965 року навчався в аспірантурі на кафедри хірургії Запорізького інституту удосконалення лікарів.

У 1966 році захистив кандидатську дисертацію «Загоєння рани печінки після її резекції», у 1974 році – докторську дисертацію «Порівняльна географічна характеристика регіональної гемодинаміки і вентиляції легенів при хірургічній патології»

Детальніше...