Меню
  • ДМА

Білий І.С. - хірург, доктор медичних наук, професор, в  1957 році закінчив з відзнакою Дніпропетровський медичний інститут і зарахований до аспірантури по кафедрі госпітальної хірургії 2. У 1963 році захистив кандидатську дисертацію «Потенційний наркоз в умовах клініки та експерименту», а у 1967 році – докторську «Спайкова хвороба». З 1972 до 1983 року – завідувач кафедри загальної хірургії педіатричного і санітарно-гігієнічного факультетів.

Науковий напрям – невідкладна хірургія органів черевної порожнини.

Автор понад 300 наукових праць, у тому числі 13 монографій.

Детальніше...

В цьому році наш університет і медична громадськість нашого міста відзначають пам’ятну дату - 115-у річницю з дня народження хірурга-анестезіолога професора Митрофана Максимовича Гриньова. Він присвятив свою професійну і наукову діяльність вивченню проблем анестезіології на зорі її становлення в Україні, у нашому місті. В 1956 році, Гриньов М.М. провів перший у Дніпропетровську ендотрахеальний наркоз.

Митрофан Максимович Гриньов народився у 1906 р. у великій селянській родині в слободі Воронезької губернії. Після закінчення чотирьох класів сільської школи був відданий на навчання до кустаря-чоботаря, і пропрацював у нього майже 10 років до призову у 1927 р. в Червону Армію. Людина цілеспрямована, він під час служби самостійно готувався до вступу у Тамбовське об’єднане кавалерійське училище, артилерійське відділення якого закінчив у 1933 році. А вже через рік, у 1934 році, він вступає до Ленінградської військово-медичної академії, закінчує її у 1939 році, стає воєнним хірургом. У 1941-1945 рр. він був провідним хірургом польового пересувного госпіталю Волхівського, Ленінградського, 1-го Українського фронтів.

З 1945 до 1948 рр. Митрофан Максимович призначений провідним хірургом 2-ї Повітряної армії і до 1950 р. був начальником медичної частини і хірургом Челябинського медичного училища. На інтернет-сторінці «Бессмертный Полк - Днепропетровск» знаходимо цікавий запис правнука Митрофана Максимовича:

Мій прадід був лікарем від Бога. Вихованець Військово-медичної академії, під час війни він працював начальником хірургічного відділення у військовому госпіталі у складі 59-ї армії Волховського фронту, був провідним хірургом, брав участь у прориві блокади Ленінграда. 27 років він був військовим лікарем і закінчив службу підполковником медичної служби. Він має 17 урядових нагород: 5 орденів та 12 медалей. Я пишаюся своїм прадідом.

Детальніше...

дерматовенеролог проф. Браун А.Й.Абрам Йосипович Браун – дерматовенеролог, професор, засновник і завідувач кафедри венеричних хвороб Катеринославського (Дніпропетровського) медичного інституту у 1917-1935 рр.

Він народився у 1876 році в Миколаєві. З 1900 до  1918 рр. працював приватно практикуючим лікарем у Катеринославі. У 1904-1905 рр. був мобілізований на військову службу в Маньчжурію, де набув багатий практичний досвід в спеціалізованих шпиталях царської армії, був великим спеціалістом своєї справи. За сукупність наукових праць, велику ерудицію і досвід користувався авторитетом в медичних колах, отримав звання професора і був запрошений заснувати і завідувати кафедрою венеричних хвороб нашого вузу.

Спочатку клінічною базою кафедри були два невеличкі будиночки на території колишньої земської лікарні (нині лікарня ім. Мечнікова). В одному з них проводився амбулаторний прийом, в другому невеличкий стаціонар на 30 ліжок. Приміщення для амбулаторного прийому буле замале, темне і досить непривабливе, завжди переповнене хворими.

Детальніше...