• slide08
  • slide02
  • slide04
  • slide05
  • slide06

Підпалий Григорій Прохорович – невропатолог-рефлексотерапевт, доктор медичних наук, професор. Народився 3 травня 1926 року в місті Новомосковськ Дніпропетровської області. Закінчив Дніпропетровський медичний інститут в 1955 році. Працював головним лікарем 6-ї міської лікарні з 1955 по 1960 рр., головним лікарем обласної клінічної спеціалізованої лікарні міста Кривого Рогу з 1960 по 1972 роки. У 1965 році захистив кандидатську дисертацію на тему: «Зміни в кістково-суглобній системі при вібраційній хворобі бурильників та проходчиків гірничорудної промисловості Криворізького басейну».

З 1972 по 1981 рік - заступник директора з наукової роботи, керівник неврологічного відділення Криворізького НДІ гігієни праці і професійних захворювань. В 1973 році захистив докторську дисертацію на тему: «Вібраційна хвороба у працівників гірничорудної промисловості (клініка, перебіг, лікування та експертиза працездатності)».

З 1981 по 2000 рр. – завідувач кафедри реабілітації факультету удосконалення лікарів Дніпропетровського медичного інституту.

Підпалий Г.П. одним із перших почав розробку проблеми захворюваності, клініки, лікування і профілактики вібраційної хвороби і фахової глухуватості серед робітників гірничорудної промисловості Кривбасу. Автор понад 100 наукових праць, трьох монографій. Під його науковим керівництвом захищено 5 кандидатських дисертацій.

Він учасник численних всеукраїнських з’їздів рентгенологів, фармакологів, гігієністів як фахівець з професійних захворювань. Проводив велику громадську діяльність як голова правління товариства рефлексотерапевтів і заступник голови товариства невропатологів міста Кривого Рогу. Нагороджений медаллю «За доблесну працю» та орденом «Знак пошани».

Творчі напрацювання професора Підпалого Г.П. зберігаються в історії кафедр факультету післядипломної освіти в місті Кривий Ріг.