У цьому році виповнюється 145 років з дня народження Томашевича Вінсента Цезаровича (1876 - 1965) - хірурга, доктора медицини, професора.
Він народився у 1876 році в передмісті м. Могилів. У 1900 р. закінчив медичний факультет Московського університету. Працював повітовим лікарем у Тамбовській губернії. У 1901 р. стажувався у хірургічній клініці Харкова під керівництвом професора Пєського. У 1904-1909 рр. брав участь у російсько-японській війні. У 1906 р. стажувався у клініці професора Роуса у Лозані (Швейцарія). У 1906-1908 рр. працює у ІІІ московській клініці професора П. І. Дьяконова, де під його керівництвом захищає дисертацію (про бугорчатку тазостегнового суглоба) і отримує звання доктора медицини.
Вінсент Цезарович був одним із організаторів медичного університету в Катеринославі. З 1917 по 1920 р. обіймав посаду декана медичного факультету, а у 1918 р. став засновником кафедри загальної хірургії з клінікою пропедевтики.
В. Ц. Томашевич обіймав посаду головного лікаря земської лікарні, яка була базою кафедри, завдяки чому мав можливості для її благоустрою. Значну увагу приділяв навчальному процесу. Через відсутність підручників його лекції у 1918-1919 рр. були випущені у вигляді посібника для студентів під назвою "Лекції з хірургічної патології й терапії".
Науковий напрям - лікування ран, методи оперативного лікування кістково-суглобового туберкульозу. За період праці у Катеринославському медичному інституті, професором В. Ц. Томашевичем було опубліковано 28 наукових праць і видано монографію "Наука о ранах и их лечении".
Після Другої світової війни професор В. Томашевич стає одним із засновників університету у Лодзі (11 червня 1945 р.) і стає деканом медичного факультету в Університеті. З 27 липня 1945 р. Вінсент Цезарович був призначений керівником ІІІ кафедри хірургічних хвороб.
Завдяки активній роботі на цій посаді разом із провідними професорами факультету на базі зазначеного факультету у Лодзі було створено Медичний університет, де В. Томашевич працював до 1962 р. За багаторічну творчу працю нагороджений орденами Прапора Праці І і ІІ класу, Командорським орденом Відродження Польщі і Золотим Хрестом за заслуги. Лауреат Наукової нагороди м. Лодзь (1961).
Творча спадщина професора Вінсента Цезаровича Томашевича - невід’ємна частка історичної скарбниці Дніпропетровської медичної академії і залишається взірцем служіння академії і медицині для багатьох поколінь студентів і викладачів.